2011/2012)

20.02.2011

4:3 s.n.

Sestava HC David Servis: Čunát, Vachulka, Cikán, Chaloupka, Zíka, Klement, Cibulka, Bláha, Mikeš Dan., Lonsmín, Mizera Vlad., Fleischman, Eliáš Jiří, Suchánek, Eliáš Jak., Vaňous

Branky HC David Servis: 23´ Eliáš Jak. (Suchánek), 24´ Cibulka (Mikeš Dan.), 53´ Mizera Vlad. (sam. nájezd)

K druhému utkání čtvrtfinálového boje se v neděli 20. 2. 2011 oba týmy přesunuli do Soběslavi kde v místním hokejovém stánku hlavní rozhodčí, přesně v 17:00 hod. vhodil úvodní buly. Oba týmy od začátku hráli trochu jistější styl hokeje než jak předváděli v úvodním utkání. Hlavně hostující David Servis znatelně zpřesnil hru, zbytečně nevytvářel příležitosti k ohrožení své branky a hlídal si hlavně svojí obrannou hru. Do branky Servismanů se postavil Čunát a od úvodu si několika jistými zákroky sjednal respekt domácích hráčů. V úvodní části si oba týmy vytvořili několik slibných šancí, ale nikdo se gólově neprosadil a tak se po úvodní části šlo do šaten za nerozhodného stavu 0:0 a diváci se museli rozhodně bavit předváděnou hrou obou týmů.

Druhá třetina už byla na góly o něco bohatší. Ve 3. minutě prostřední části hry se prosadil Eliáš Jakub, který dorazil Suchánkovo pokus a otevřel skóre utkání. Hned o minutu později se prosadil českobudějovický Cibulka, který po nahrávce Mikeše, překvapil střelou zpoza obránce, domácího brankáře a zvýšil tak skóre na 0:2 ve prospěch David Servisu. Hostující hráči si ovšem dvoubrankové vedení příliš dlouho neužili, kdy ve 25. minutě, při přesilové hře, na útočné modré chyboval Vachulka a následné přečíslení dva na jednoho domácí Máca proměnil dorážkou chyceného prvního pokusu Schejbala. Do konce druhé třetiny se již skóre neměnilo, ale začalo se spíše hrát tvrději, což mělo za následek větší počet vyloučených na obou stranách a rozkouskování hry. Oba týmy hráli na plno a zvyšující agresivitu hráčů museli rozhodčí řádně posuzovat, i když se to občas nedařilo tak jak by si oba týmy přáli.

Do třetí části vstupoval hostující David Servis s tím, že je třeba držet šikovné soběslavské útočníky co nejdál od vlastní branky a to by mohl být i recept k vítězství. Toto se Servismanům dařilo a i přes několik domácích přesilovek, držel své spoluhráče v naději, v tento večer výborně chytající Čunát. V 50. minutě bohužel přišel gól do hostující sítě, který si srazil do vlastní brány Chaloupka, kdy dojížděl nepřehlednou situaci, která vznikla po klasickém přečíslení domácích dvou na jednoho. Hosté byli rozhození a toho domácí využili hned o 3. minuty později, kdy domácí Bruner dorážel střelu Jansy a otočil tak skóre utkání z 1:2 na 3:2. Servismani byli tímto vývojem hodně zaskočeni, ale v téže minutě, respektive 20 sekund po vstřelení třetí branky domácích, dostal Vladimír Mizera možnost samostatného nájezdu po téměř jasném gólu, kdy domácí brankář po puku, který směřoval do odkryté branky, hodil svojí hůl a rozhodčí situaci posoudil jako samostatný nájezd. Vladimír Mizera se jako správný kapitán zhostil tohoto důležitého úkolu a střelou mezi nohy prostřelil domácího gólmana a srovnal tak skóre na 3:3. Do konce utkání se již skóre neměnilo a na obou týmech byla vidět velká únava jak ze sobotního tak i z dnešního utkání.

Po šedesáti minutách přišlo na řadu 10. minutové prodloužení, při kterém se příliš důležitého nestalo a ani jeden z týmů si nevytvořil žádnou velmi slibnou šanci ke skórování. To bylo samozřejmě z velkého vyčerpání obou družstev a oba týmy se spíše soustředili na příchozí samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začali domácí, kdy svůj první nájezd proměnil Smrž a otevřel tak skóre na 1:0. Svůj první nájezd hosté neproměnili a za stejného stavu se Čunát vrátil zpět do branky. Druhý pokus domácích i hostů oba brankáři vychytali a tak se šlo do třetí série za stále, pro hosty, nepříznivého stavu. Domácí neskórovali a k nájezdu se postavil hostující Vladimír Mizera. Mizera jako správný kapitán svůj nájezd, bekhendovou kličkou proměnil a srovnal tak skóre na 1:1 a poslal nájezdy do fáze náhlé smrti. Při náhlé smrti se obrátilo pořadí v rozjezdech a čtvrtého nájezdu za hosty se ujal opět Vladimír Mizera. Tento bohužel neuspěl a k nájezdu se za domácí postavil opět Smrž. Tento svůj nájezd proměnil střelou nad vyrážečku Čunáta a poslal tak svůj tým do semifinále PENTA CUPU.

Předvedená hra obou týmů konečně připomínala zápal a bojovnost Play-off. Soběslav hrála svojí kombinační hru s rychlým přechodem středního pásma a českobudějovičtí Servismani hráli opět svojí nátlakovou, agresivní hru, kterou předváděli v základní části krajské ligy a díky které se probojovali na 3. místo. Nemá cenu spekulovat či se vracet k sobotnímu utkání a říkat pověstné „kdyby“, ale předvedený styl hry Servismanů v dnešním utkání byl o hodně jiný a hlavně lepší než v sobotním duelu.

Takto pro David Servis skončil letošní ročník a po hrozném vstupu do sezóny se určitě ukázal jako velmi dobrý a u soupeřů respektovaný tým.