2011/2012)

19.02.2011

5:6 p.p.

Sestava HC David Servis: Studnička, Chaloupka, Cikán, Klement, Zíka, Vachulka, Suchánek, Mizera Vlad., Mizera Petr, Eliáš Jiří, Mikeš Dan., Lonsmín, Vaňous, Eliáš Jak., Fleischman

Branky HC David Servis: 3´ Mizera Vlad. (Chaloupka), 10´ Mikeš Dan. (Cikán, Vachulka), 17´ Bláha (Lonsmín), 17´ Vachulka (Suchánek), 52´ Mikeš Dan. (Suchánek)

V sobotní podvečer dne 19. 2. 2011 se při prvním čtvrtfinálovém utkání PENTA CUPU – Play-off o jihočeský pohár 2011, proti sobě v českobudějovické Budvar aréně, postavili domácí David Servis, který v základní části skončil na 3. místě a hostující Spartak Soběslav, který po základní části zůstal na 8. příčce. V základní části proti sobě oba týmy narazili tradičně dvakrát, kdy v Soběslavi slavili Servimani a naopak v posledním kole základní části, v Budvar aréně oslavovali vítězství na nájezdy soběslavští. Zápas tak sliboval velké drama a bylo se na co těšit.

Od úvodní buly se ovšem hrál podivný hokej. Domácí hned v první minutě po hrubce pustili hosty do úniku, kdy střelou pod Studničkovu vyrážečku otevřeli soběslavští skóre utkání a ujali se vedení 0:1. Domácí byli zaskočeni rychlým nástupem a spíše bojovností než přesnou kombinační hrou o několik minut později, respektive ve 3. minutě skóroval Mizera Vladimír a při přesilové hře vyrovnali na 1:1. Bohužel pro domácí hned vzápětí, opět po chybách v obranném pásmu, znova měnili skóre hosté na 1:2, kdy se trefil Žákovsky, který prostřelil vše co mu stálo v cestě. Domácí opět dokázali odpovědět a srovnat krok, kdy přesilová hra pomohla ke skórování Mikeše Daniela a srovnání skóre na 2:2. V tu chvíli domácí trenér doufal v to, že se jeho svěřenci zklidní a začnou předvádět kombinační a agresivní hru zároveň, takovou jako v základní části, kterou v tomto utkání předváděli spíše hostující hráči. Bohužel se tak nestalo a hosté, při přesilové hře opět po chybách v obranném pásmu zase odskočili na rozdíl jedné branky, stav v tu chvíli již byl 2:3 a to neuběhlo ani 14. minut z první části hry. Domácí už po třetí dokázali srovnat krok, kdy v 17. minutě Bláha po samostatné akci zakončil střelou a srovnal skóre na 3:3. Hned v dalším útoku se ujali, poprvé v zápase vedení Servismani, kdy po dorážce Vaňouse otočili skóre na 4:3 a v poklidu dohráli poslední minuty první třetiny, která byla co se týču předvedeného stylu hry ze strany domácích odehrána velmi špatně. Hosté více bruslili a snažili se chodit do kombinovat a naopak domácí spíše čekali na chyby soupeře, které příliš nepřicházeli.

Do druhé části hry šli domácí s jasným cílem udržet těsné vedení a pokud možno toto i navýšit. Bohužel, ale svůj styl hry nezměnili a hosté toho jednoduše využili a opět v prvních minutách hry vyrovnali po chybném střídaní domácích a srovnali skóre na 4:4. Servismani vůbec nehráli dobře a stále se snažili soupeře rozdrtit silově než kombinační hrou, ale Spartak se nedal a svou rychlostí a chytrostí se dostával do několika slibných šancí, kdy domácím pomohla spíše štěstěna než hokejový um. Za předvedenou hru v prostřední části přišel pro domácí opět trest v podobě gólu, kdy hosté se ujali již po čtvrté v tomto utkání, vedení a to 4:5. Domácí vypadali bezradně a ojedinělými šancemi nemohli pomýšlet na úspěch v tomto utkání. Po druhé části hry, která se kromě skóre, předvedenou hrou příliš nelišila, šli oba týmy do šaten za stavu 4:5.

Ve třetí části sice domácí přidali a lehce zlepšili svojí hru, ale stačilo to pouze na jednu, vyrovnávací branku na 5:5, kterou vstřelil ve druhé minutě třetí části Daniel Mikeš po vyhrané buly v útočném pásmu. Další pokusy domácích končili v náruči hostujícího ochránce svatyně. Hosté již fyzicky lehce povolili a domácí si tak dokázali konečně vytvořit několik slibných šancí, ale střelecká potence již vyprchala a gólové šance jako by se vypařili. Po 60. minutách se čekalo na prodloužení, které následovalo a které bylo vypsáno na 10. minut.

Do prodloužení, které se hrálo na 10 minut a hrálo se 4 proti 4 šli oba týmy zodpovědně, ale po chybě Cikána, který šel na trestnou lavici, následovala přesilová hra 4 na 3, při které pustil Studnička lehkou střelu od modré a ve 4. minutě prodloužení bylo rozhodnuto. Vítězem prvního utkání čtvrtfinále, na českobudějovickém ledě se stal Spartak Soběslav.

Všichni hráči David Servisu, od brankáře počínaje, po posledního útočníka předvedli asi nejhorší výkon z celé sezóny. Zda-li za tím byla přílišná přemotivovanost či strach z neúspěchů se již nedozvíme, ale jedno je jasné. Pokud Servismani v Soběslavi předvedou stejný výkon jako dnes, tak není možné vyhrát a můžou si rovnou balit věci domu. Vymlouvat se na marodku před Play-off či chybějící hráče nelze, protože takový je hokejový život a každý trenér má k dispozici to co má a nezle jinak. Uvidíme v jakém stylu proběhne druhé utkání čtvrtfinále a zda-li se tyto dva týmy potkají ještě v úterý v českobudějovické Budvar aréně.