HC David Servis – HC Jiskra Humpolec

2011/2012)

09.10.2011

1:4

Sestava HC David Servis: Čunát, Šalanda, Chaloupka, Zíka, Klement, Cikán, Takáč, Lonsmín, Míšek, Hejna, Eliáš Jiří, Šíma, Mikeš Dan., Mizera Petr, Suchánek, Mizera Vlad., Vaňous

Branky HC David Servis: 40´ Mikeš Dan. (Šalanda)

V nedělní podzimní podvečer se na I. ledové ploše českobudějovické Budvar arény postavili proti sobě domácí David Servis, který po předchozích neúspěšných třech kolech potřeboval bodovat a hostující Humpolec, který se nacházel se dvěma výhry na 7. místě.

Od úvodní bule bylo zřejmé, že půjde o tvrdé utkání, kdy oba týmy začali hrát velmi agresivně. Humpolečtí hráči měli, ale o něco více nabrusleno a dávali to od začátku najevo. Servismani se sice dobře bránili, ale své ojedinělé výpady nedokázali proměnit v gól a tak se ozvali hosté, kdy využili jednu ze čtyř přesilovek v první části, kdy v 19. minutě tečovanou střelou otevřely brankový účet utkání.

Do druhé části se oba týmy řádně připravili a nastoupili s téměř nezměněnými sestavami. Hra začala přitvrzovat a tak docházelo k vylučování a kouskování hry. V polovině prostřední části, resp. ve 31. minutě se již podruhé prosadili hosté a zvýšili tak svůj náskok na 0:2. Domácí sice nesložili zbraně, ale určité obavy o výsledek již začali být znatelné a začalo se ještě více přitvrzovat. Ve 40. minutě se konečně prosadili domácí, kdy po výborném pasu od Šalandy, proměnil svůj nájezd Daniel Mikeš, který tak dal svému týmu naději a hlavně snížil stav utkání na 1:2.

Ve třetí třetině se začalo sice velmi opatrně a to hlavně ze strany domácích, ale hra se začala opětovně kouskovat a vyloučených na obou stranách přibývalo. Hosté měli o něco více sil a začali lehce tlačit. Asi nejhorší moment pro domácí nastal v 52. minutě, kdy při přesilové hře 5 na 4 došlo ke špatnému střídání Servismanů a síly na ledě se vyrovnali a v zápětí fauloval Mikeš a počet sil se obrátil. Oslabení 4 na 3 sice domácí ubránili, ale následná přesilová hra 5 na 3 již zřejmě rozhodla utkání, kdy tečovanou střelu hostujícího obránce dopravili humpolečtí do brány a zvýšili tak svůj náskok na 1:3. O dvě minuty později hosté dorazili Servismany další brankou na 1:4 a uzavřeli tak skóre utkání.

Hráči David Servisu jsou po 4. kole stále bez bodu a jen díky „lepšímu“ skóre nejsou na posledním, ale na předposledním místě. Hra Servismanů nemá potřebný šmrnc a tah na branku. Hra postrádá systematičnost a pouhá zarputilost a agresivita v krajské lize již nestačí. Servismani potřebují zpřesnit rozehrávku, obrannou činnost a hlavně přesilové hry, které často rozhodují zápasy. Uvidíme co v nadcházejícím týdnu vymyslí trenérská dvojice Fedur, Rosický a s čím se tým v 5. kole vypraví do Strakonic.

Ostatní výsledky 4. kola:

HC Vimperk : HC Český Krumlov           3:6

HC Veselí n./Luž. : HC Hluboká n./Vlt.     3:1

HC Velká Radouň : HC Strakonice          1:6

HC Soběslav : HC Radomyšl                    5:6 sn.

HC Tábor : TJ Božetice                            7:1

Konec play-off 2. ligy

12.03.2020

Z důvodu zaváděných opatření kvůli zamezení šíření koronaviru výkonný výbor Českého hokeje na dnešním zasedání rozhodl o předčasném ukončení play-off 2. hokejové ligy po odehraných 3 hracích dnech.

2 asistence

12.12.2019

Nasbíral ve svém prvním druholigovém utkání Václav Prospal st. viz Lidovky.cz  a  Budějcká Drbna a TV NOVA

Posila z Chomutova