Archiv aktualit

Konec play-off 2. ligy

Z důvodu zaváděných opatření kvůli zamezení šíření koronaviru výkonný výbor Českého hokeje na dnešním zasedání rozhodl o předčasném ukončení play-off 2. hokejové ligy po odehraných 3 hracích dnech.


2 asistence

Nasbíral ve svém prvním druholigovém utkání Václav Prospal st. viz Lidovky.cz  a  Budějcká Drbna a TV NOVA


Posila z Chomutova

Kryštof Hrala se trefil ve svém prvním utkání za HC DS a nastartoval obrat proti Táboru. hokej.cz


Václav Prospal st. v tréninku

Jako současný trenér českobudějovického Motoru se připravuje s našim týmem a v řešení je jeho možné naskočení do ostrého zápasu 2. ligy.Další posila

Duel proti Táboru byl prvním utkáním sezóny pro další posilu v obraně, extraligového matadora Vladimíra Sičáka. hokej.cz


Dnes do Kolína

Ročník 2019/2020 2. ligy začínáme dnes v 18:07 na ledě SC Kolín. Českobudějovický deník.


Letní příprava

Je v plném proudu, na sezónu 2019/2020 jsou v záloze HCDS připraveny některé ze známých jmen. Více na hokej.cz.


Sezóna 2019/2020

Do nové sezóny by do západní skupiny měl nastoupit i čínský účastník „China Golden Dragon“ hrající na berounském ZS. Definitivně jasno by mělo být ve čtvrtek po zasedání výkonného výboru. Více v Českobudějovickém deníku a na hokej.cz.


Dnešní utkání odloženo

Kvůli dopravní situaci na trase Havlíčkův Brod – České Budějovice je dnešní domácí utkání odloženo – náhradní termín je stanoven na 23.1.2019. Viz web BK Havlíčkův Brod.


Rozhovor s Tomášem Vakem

O dosavadním průběhu sezóny v Českobudějovickém Deníku.


Ve středu do Tábora

První utkání sezóny 2018/2019 začínáme na táborském ledě. Více detailů k letošnímu ročníku 2. ligy v článku v Českobudějovickém Deníku.


Rozhovor s Tomášem Vakem

Nejzvučnější posilu a zárověň hrajícího asistenta trenéra vyzpovídal portál Hokej.cz.


Příprava je v plném proudu

Již od června hráči polykají tréninkové dávky 5x týdně a začíná se rýsovat konečný kádr pro sezónu 2018/2019. Více v článku na JČ hokeji.


Letní příprava

Probíhá nejen v tělocvičně a na běžeckém ovále, ale i na fotbalových hříštích a pro červen netypicky i na ledové ploše. Více v článku na JČ hokeji.


Zhodnocení sezóny

Rozhovor s prezidentem klubu Jaroslavem Davidem v Českobudějovickém Deníku.


Konec sezóny

Ve všech třech zápasech se nám dařilo hrát s Havlíčkovým Brodem vyrovnanou partii, ale přesto pro nás sezóna po prohrách 3:5, 2:5 a 4:7 končí už v osmifinále. Článek v Budějcké Drbně.


Zápas o prodloužení sezóny

Dnes od 18:00 budeme odvracet jeden ze dvou havlíčkobrodských mečbolů. Článek v Českobudějovickém Deníku.


Osmifinále play-off

Dnes od 17:00 začínáme na horkém ledě v Havlíčkově Brodě. Článek v Českobudějovickém Deníku.


Jistota play-off

Výhra v Pelhřimově v 33. kole nám zajistila historicky první účast v play-off 2. ligy! Poslední dvě utkání ještě rozhodnou o tom z jakého místa budeme čtvrtfinále play-off začínat. Teoreticky tak můžeme vyrazit na led kohokoliv z aktuální první čtyřky. Rozhovor s Romanem Šulčíkem v Českobudějovickém Deníku.


Dnes o důležité body pro play off

Utkání s Táborem začíná na domácím ledě dnes v 18:00. Článek v Českobudějovickém Deníku a v Táborském Deníku.


Dnešní trénink se ruší

Z důvodu poruchy chlazení v Hokejovém centru Pouzar.


Dnes v Písku

Písek se bude chtít odrazit od tabulkového dna a neztratit šance na účast v play off. Začátek utkání dnes v 18:00. Článek v Českobudějovickém Deníku.


Ohlédnutí za večerem pro děti

Z dětského domova v Boršově nad Vltavou. V Českobudějovickém Deníku.


Akce pro dětský domov v Boršově

Dnešního utkání se zúčastní i početná skupina děti z dětského domova v Boršově nad Vltavou. Kromě pohoštění jsou pro ně připravené i dresy a šály a tak snad ještě vylepší atmosféru utkání proti lídrovi druhé ligy.

Díky dalším vybraným prostředkům v kabině po utkání se děti budou moci vydat ještě do kina a na oběd.


Mimořádný trénink

Ve čtvrtek 12.10. 19:00-20:30.Mimořádný trénink

Ve čtvrtek 21.9. již od 16:30! 


Změna na trenérském postu

Po vzájemné dohodě skončil 5.9. v trenérské funkci Rudolf Suchánek. Jiřího Fedura na střídačce doplní zkušený Milan Kupka a hned 6.9. ho čeká premiéra v přípravném domácím utkání s Milevskem 2010. Článek v Českobudějovickém Deníku.


Poprvé na ledě

První trénink na ledě nakonec proběhl už v pondělí 24.7. a celý srpen bude příprava pokračovat 4x týdně (pondělí – čtvrtek). Viz stránka „tréninky“. Do přípravy budou začleněna i přípravná utkání s nováčkem z Klatov, Táborem, Pískem, Milevskem a juniorkou budějovického Motoru. Fotky z přípravy zde.


Změny v sestavě

Především kvůli časovým nárokům druhé ligy náš kádr od příští sezóny opouští zkušená čtvřeřice s velkými zasluhami na postupu do 2. ligy. Lukáš Chaloupka, Jiří Hanzal, Rudolf Suchánek ml. a Petr Fleischman budou od příštího roku bojovat opět o krajský titul, všichni čtyři v dresu Vimperku. Více v Českobudějovickém Deníku.

 


Jan Trummer zpět v sestavě

Po zdravotních problémech a vynechání minulé sezóny se k týmu připojil na suchou přípravu. Článek v Českobudějovickém Deníku.


Sezónu 2016/2017

Hodnotí i trenér Rudolf Suchánek st. v rozhovoru na serveru Jihočeského hokeje a v Českobudějovickém Deníku.


Nazar Babchuk do ukrajinské reprezentace

I když první reprezentační kemp absolvoval zatím pouze jako náhradník, do tréninků se zapojil – více v Českobudějovickém Deníku.


Zhodnocení sezóny 2016/2017

V rozhovoru s kapitánem Rudolfem Suchánkem ml. na JČ hokeji.Rozhovor s Rudolfem Suchánkem st.

Před sobotním domácím utkáním 34. kola. V Českobudějovickém Deníku.


Do Pelhřimova s posilami

V utkání nastoupí posily ze slávistické juniorky (Novák, Matějka) a snad i uzdravený David Bílek. Více v Českobudějovickém Deníku.


Poslední šance na kontakt s play off?

Dnes od 18:00 se utkáme v Písku v souboji osmého s devátým celkem 2. ligy. Rozhovor s Rudolfem Suchánkem st. v Českobudějovickém Deníku. A ve stejném Deníku i krátký komentář prezidenta klubu.


Rozhovor s Jiřím Fedurem

O dosavadním působení v 2. lize a vyhlídkách účasti v play-off. V Českobudějovickém Deníku.


Rozhovor s Adamem Vylíčilem

V pondělním vydání Českobudějovického Deníku si můžete přečíst zde.


Souboj o play-off

V přímém souboji o poslední postupovou příčku dnes v 18:00 na domácím ledě vyzveme IHC Písek. Článek v píseckých postřezích na JČ teď.


Dnes do Tábora

Možnost předstihnout Písek a dostat se do playoffové osmičky máme poprvé dnes, na ledě Tábora. Začátek utkání je v 18:00. Rozhovor s Rudolfem Suchánkem st. v Českobudějovickém Deníku.


S kým v bráně na „budějcké“ derby?

Pro Hynka Kúdelu bylo pondělní přátelské utkání proti akademickému výběru jeho posledním a odchází do zahraničí, Petra Spáčila si zase stahuje HC Motor jako svého třetího gólmana. Více v rozhovoru v Českobudějovickém Deníku.Atraktivní duel s Nymburkem

Podaří se nám v sobotu na domácím ledě konečně naskočit na vítěznou vlnu? Předzápasový rozhovor s Jiřím Fedurem.
Ke svému čtvrtému utkání ve druhé lize v něm nastoupí i Ondřej Cikán, jako jeden ze tří obránců z loňského mistrovského kádru.


Na svátek do Pelhřimova

Ve čtvrtek zajíždíme na led pelhřimovských medvědů. Rozhovor s Jiřím Fedurem v Čerskobudějovickém Deníku.


Podaří se nám odraz od tabulkového dna?

V souboji ze spodku ligové tabulky dnes přivítáme Jindřichohradecký Vajgar. Přijďte povzbudit naše hráče dnes od 18:00 do Hokejového centra Pouzar. Rozhovor s jediným střelcem ze středečního utkání v Nymburku Milanem šestákem v Českobudějovickém Deníku.


Rozhovor s Rudolfem Suchánkem st.

Před dnešním jihočeském derby proti Medvědův z Pelhřimova. V Českobudějovickém Deníku.


Rozhovor s Jiřím Fedurem

Před sobotním utkání v Havlíčkově Brodě. Najdete v Českobudějovickém Deníku.


Marodka

Kvůli vysoké spotřebě antibiotik v našem týmu jsme museli přesunout utkání 3. kola na ledě Tábora. Náhradní termín je 2.11.2016. Po dohodě se mění i pořadatelství utkání 30. kola, které se 28.1.2017 odehraje také na táborském ledě.


Budějovické derby

Dnes poprvé na domácím ledě, od 18:00 přivítáme Žihadla z Moravských Budějovic. Upoutávka v Českobudějovickém Deníku.


Začátek sezóny

Dnes večer začíná na pěti stadionech druholigová sezóna 2016/2017. Na led vyjedeme poprvé v Kolíně, začátek utkání je v 18:00. Článek v Kolínském a Českobudějovickém Deníku.


Do derby s posilami

Do dnešního přípravného utkání na ledě Budvar arény nastoupí v dresu HCDS mimo jiné i Martin Hanzal a Milan Gulaš.
Více v článcích v Českobudějovickém deníku a na stránkách HC Motor. Začátek utkání je v 17:40, vstupné 60 Kč.


Příprava s Táborem

Po výhře nad Pískem dnes na domácím ledě přivítáme papírově o něco silnější HC Tábor který v minulé sezóně sahal po postupu do 1. ligy. Začátek je v 18:00. Detaily k utkání v Táborském deníku.


Kádr na sezónu 2016/2017

Se začíná rýsovat do finální podoby, více detailů v rozhovoru s trenérem R. Suchánkem na JČ hokeji.Vítězství v kvalifikaci

Dnešní nervy drásající souboj v Mělníku vítěze sice neměl, ale postupující tým do druhé ligy určil. Tím se po pátečním vítězství stává HC David Servis !!! O dalším postupu se bude rozhodovat v následujících týdnech.


Kvalifikační finále

Drtivým finišem se do čela skupiny B (po nedělním vítězství v Lomnici nad Popelkou) nakonec dostal nejtěsnějším rozdílem HC Junior Mělník a bude tak naším soupeřem v kvalifikačním finále. První utkání se odehraje na českobudějovickém ledě v Hokejovém centru Pouzar tento pátek 1.4. v 19:45.
Článek v Budějcké Drbně.
Článek v Českobudějovickém Deníku.

Postupové varianty.


Na HC Slovan Louny v pátek

Náš ani Lounský tým sice přání sehrát poslední kvalifikační utkání neprojevil, ale toto se přesto odehraje. Začátek je stanoven na pátek 25.3. v 19:45 v Hokejovém centru Pouzar. Bez ohledu na jeho výsledek ale už vyhlížíme soupeře pro finálové dvojutkání, nejlépe má zatím nakročeno tým Dvora Králové n.L. a náš předloňský soupeř z Lomnice n. Popelkou. Článek v Českobudějovickém Deníku.


Vzpomínky Pepy Kučery

Na předloňské boje o druhou ligu v Českobudějovickém Deníku.


Marodka

Do dnešního utkání proti Letňanům nenastoupí Jaroslav Korbela kvůli problémům s koleními vazy. Článek v Českobudějovickém Deníku.


V neděli do Loun

Roudnice n. Labem sice ve dvou zápasech zvítezila ve finále play off Ústeckého kraje, ale svojí účast v bojích o druhou ligu odřekla. Naším druhým soupeřem tedy bude HC Slovan Louny. První utkání na jeho ledě je na pořadu hned v neděli 13.3. od 17:00.


O druhou ligu

První utkání sehrajeme proti silným Letcům z pražských Letňan, kteří prošli základní částí i play-off pražského krajského přeboru s pouhou jednou remízou. Utkání začíná v Hokejovém centru Pouzar v pátek 11.3. v 19:45. Článek v Českobudějovickém Deníku. Článek na Budějcké Drbně.


Boj o pohár v Milevsku

Začíná dnes v pátek 4.3. v 19:00. Rozhovor s Jiřím Fedurem.


Finále!

První (domácí) utkání začíná v Hokejovém centru Pouzar v neděli 28.2. v 18:00. Rozhovor s Jiřím Fedurem.


Rozhodující utkání semifinálové série

Začíná na domácím ledě v Hokejovém centru Pouzar ve středu 24.2. v 19:45. Článek v Českobudějovickém Deníku a rozhovor s Rudolfem Suchánkem ml..


Odveta v Českém Krumlově

Bude desetigólový rozdíl zapomenut a vyhecuje domácí hráče k lepšímu výkonu? Utkání na českokrumlovském zimním stadionu začíná v neděli 21.2. v 17:00.


Semifinále s Českým Krumlovem

Veselí potvrdilo roli favorita a porazilo na domácím ledě táborské béčko 5:3. V semifinále tak narazíme na Český Krumlov, který většinu sezóny okupoval druhou příčku tabulky. Domácí utkání začíná v Hokejovém centru Pouzar v pátek 19.2. v 19:45.
Článek v Budějcké drbně
Rozhovor s Lukášem Chaloupkou
s trenérem Rudolfem Suchánkem st..


Rozhovor s Jiřím Hanzalem

A jeho zhodnocení čtvrtfinálové série v Českobudějovickém Deníku.


Začátek play off

Českobudějovický Deník o přináší podrobnosti o čtvrtfinálových dvojicích.Nový plakát pro sezónu 2015/2016

Najdete společně s aktuální soupiskou zde.


Derby na Hluboké

Začíná v Kuki aréně pod Hlubockým zámkem dnes v 17:00. Upoutávka v Deníku.


Rozhovory v Českobudějovickém Deníku

O derby na Hluboké a nadcházejícím play off zpovídal ČB Deník Davida Nedorosta a Jaroslava Korbelu.


Vítězství v základní části

Jsme i přes prohru v minulém kole v Humpolci vybojovali již tři kola před jejím koncem. Všechna případná kola play-off tak budeme začínat na domácím ledě.


Ohlédnutí za přátelským utkáním

Zážitek s utkání s výběrem americké juniorské soutěže hodnotí v Českobudějovickém deníku Jan Trummer. Podrobnou reportáží se utkání věnovala i Jihočeská televize a Budějcká Drbna.


Mezinárodní utkání

Přátelské (a určitě velmi atraktivní) utkání proti výběru největší amatérské vysokoškolské hokejové ligy ve Spojených státech začíná v pondělí 4.1.2015 v 18:00. Vstupné 50 Kč. Upoutávka v Budějcké Drbně.


Změny v sestavě

Dvaadvacetiletý útočník Milan Šesták zůstane do konce sezony hostovat ve Vajgaru Jindřichův Hradec. Posily se naopak dočkaly obranné řady v podobě příchodu třicetiletého Petra Macháčka. Tento bývalý juniorský reprezentant si extraligu zahrál v Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi, Chomutově a v Banské Bystrici. Naposledy (letos) působil v německém čtvrtoligovém Salzgitteru. Nastoupí už v příštím utkání v Táboře.


Tento víkend volno

Podívat se můžete přijít příští sobotu na domácí utkání se Strakonicemi. Ohlédnutí za posledním zápasem proti Soběslavi.


Dnes na Soběslav

Domácí utkání začíná dnes (v sobotu) jako vždy v 18:00. Upoutávka z Deníku a rozhovor s Rudolfem Suchánkem mladším.


V neděli do Vimperku

Jen jedno utkání vynechal Lukáš Sumerauer po nepříjemném střetu v domácím derby s Hlubokou a v neděli na vimperském ledě už opět nastoupí.


Derby na domácím ledě

Utkání s hosty z Hluboké nad Vltavou začíná ve Čtyřech Dvorech v sobotu 14.11.2015 v 18:00. Článek v Deníku


Do Veselí už v pátek

Utkání posledních dvou neporažených týmů začíná na veselském ledě oproti plánu o den dříve, tj. v pátek 6.11. v 19:00. Upoutávka v Deníku


V sobotu o první místo

Utkání se Slavojem Český Krumlov na domácím ledě začíná v 18:00. Více informací v rozhovoru s trenérem Rudolfem Suchánkem starším v Českobudějovickém Deníku.


Hattrick Jiřího Hanzala

V utkání ve Strakonicích. Jeho komentář a dosavadní dojmy z výkonů týmu v prvních třech utkání krajské ligy si můžete přečíst v Českobudějovickém Deníku.


Do Strakonic v plné sestavě

Do svého prvního utkání v krajské hokejové lize nastoupí Zdeněk Šperger a po zranění kolena se do sestavy vrací Roman Šulčík. Více informací v Českobudějovickém Deníku. O tři body se bude chtít poprat i mladý strakonický tým, o ambicích do utkání hovoří trenér HC Strakonice Jiří Beneš.


Rozhovor s Jiřím Fedurem

O úspěšném startu sezóny a příchodu další ligové posily – Zdeňka Špergera. V Českobudějovickém Deníku.


Rozhovor s Josefem Jindrou

O důvodech setrvání v Českých Budějovicích. Rozhovor na webu Jihočeského hokeje.


Začátek sezóny

O první body se porveme na domácím ledě v sobotu 19.9.2015. Článek z Českobudějovického deníku.


Sestava pro novou sezónu

Po úspěších v předcházejících 4 sezónách je letošním cílem opět minimálně vítězství v krajské lize. Více v článku na JČ hokej.Poprvé na led

Po přípravě v tropickém počasí se přesouváme schladit na první trénink na ledové ploše. Ten proběhne v Hokejovém centru Pouzar v úterý 18.8. v 19:00. Článek z Deníku.


Letní příprava zahájena

Pod trenérskou posilou a dlouholetou oporou HC Motor České Budějovice, Rudolfem Suchánkem st.  Článek z Deníku.


Béčko druhé v okrese

Finálový duel se nakonec kvůli nepřejícímu počasí hrál pouze na jedno utkání a to jednoznačně opanoval tým z podzámčí. Po prohře 2:9 tak končí B-tým svojí sezónu ve sdruženém okresním přeboru na druhém místě. Článek z Deníku.


Kanadské bodování play off

1. D. Nedorost 6+3
2. J. Korbela 6+2
3. J. Hanzal 1+7
4. R. Šulčík 4+3
5. L. Vomela 1+6


Odveta v ČB

Domácí utkání, 2. kolo finálové série proti IHC Písek začíná v pátek 6.3. v 19:30. Článek z DeníkuRozhovor s Rudolfem Suchánkem.


V Písku od 17:00

Písek proklouzl do finále podstatně suveréněji a kromě delšího času na regeneraci využije i výhodu prvního utkání na domácím ledě. To začíná v Písku v neděli 1.3. v 17:00. Rozhovor s Lukášem ChaloupkouČlánek z DeníkuDnes do Krumlova

Kvůli (opět) horšímu postavení v tabulce začínáme i semifinále na venkovním ledě. Utkání v Českém Krumlově začíná dnes v 19:00. Článek z Deníku.


Aktuality

Konec play-off 2. ligy

12.03.2020

Z důvodu zaváděných opatření kvůli zamezení šíření koronaviru výkonný výbor Českého hokeje na dnešním zasedání rozhodl o předčasném ukončení play-off 2. hokejové ligy po odehraných 3 hracích dnech.


2 asistence

12.12.2019

Nasbíral ve svém prvním druholigovém utkání Václav Prospal st. viz Lidovky.cz  a  Budějcká Drbna a TV NOVA


Posila z Chomutova

28.11.2019

Kryštof Hrala se trefil ve svém prvním utkání za HC DS a nastartoval obrat proti Táboru. hokej.cz


Tabulka

Tým Zápasy Skóre Body
1. Kolín 42 204:93 93
2. Tábor 42 208:102 85
3. Příbram 42 244:128 85
4. Klatovy 42 187:115 78
5. Kobra Praha 42 221:154 76
6. David Servis 42 155:165 55
7. Písek 42 116:228 31
8. China Golden Dragon 42 76:406 1

Bodování

Hráč Body
1. Roman Šulčík 22+27
2. Miroslav Tejko 24+21
3. Tomáš Vak 15+25
4. Jakub Marek 16+21
5. Vladimír Sičák 9+17

Kontakt

Klub

info@hcdavidservis.cz

Obsah webových stránek

tomas.david@gmail.com

Sponzoři

David Servis spol. s r.o. - prodej a servis naftových motorů a stavebních strojů CB Profil České Budějovice - trapézové plechy, sendvičové panely, klempířské prvky CB Parkhaus - parkování a kaceláře v centru Českých Budějovic